Další ročník proběhne

v roce 2020

Online Filmový Festival OFF Poděbrady 2019, jehož 2. ročník úspěšně realizovala Střední odborná škola Multimediálních studií, vyhlásil vítězné snímky.

12. 6. 2019

V letošním roce se přihlásilo 33 filmů studentů ze středních škol bez ohledu na zaměření studia. Objevila se různá témata a pestré bylo i zpracování. Porota složená opět z odborníků z filmařské branže udělila pět hlavních cen. Cenu diváků zvolili sami diváci prostřednictvím „lajků“, svého favorita vybrali i starosta města a zástupci Centra FotoŠkoda. Snímky na YouTube shlédlo více než deset tisíc lidí a za zmínku stojí i počet zhlédnutí jednoho snímku, který přesáhl tři tisíce.

Odborná porota pracovala ve složení dvě ženy a jeden muž. Režisérka a scenáristka dokumentární a publicistické tvorby Mgr. Simona Oktábcová, režisérka, novinářka, kameramanka, scenáristka a držitelka ocenění Český lev Silvie Dymáková a kameraman, pedagog AMU, odborník na restaurování digitálních fotografií, člen Asociace českých kameramanů prof. Mgr. Marek Jícha.

Slavnostní vyhlášení proběhlo v pátek 7. června v poděbradském kině za účasti soutěžících, odborné poroty, ředitele festivalu Ing. Zbyňka Lukavce, starosty města Jaroslava Červinky a partnerů, kteří festival podpořili. Program zahájila přednáška Centra FotoŠkoda na téma Video krok za krokem, kterou doplnily individuální konzultace pro zájemce u šálku kávy. Nechyběly promítání vybraných snímků a beseda s porotou. Celým programem opět provázel moderátor Dalibor Gondík.

Vyhrát by si zasloužily všechny přihlášené snímky, ale bohužel muselo být vybráno pouze osm z nich. Cenu diváků převzala autorská skupina Tereza Zmatlíková, Jan Dobiáš, František Dosoudil, Petr Časar, Klára Becková, Šimon Petrů, Kateřina Koblasová, Lukáš Vacík, Filip Šebesta, Michaela Hasíková, Marek Chaloupka, Adam Nguyen za snímek Epos o Gilgamešovi. Cenu starosty získal snímek ANARCHIA – BOUŘE od Martina Kadlece a Karla Baleje. Film MAYA - HVĚZDY od Adama Janaty, Dana Pánka, Nikoly Pánkové a Darka Krále získal Cenu Centra FotoŠkoda. Pět hlavních cen porota rozdělila mezi snímky Bubák (autorka Michaela Malíková), Skořápkář (autor Jan Pokorný), Výročí (autorská skupina Ema a Jonáš Nietschovi), Stíny barev (autorská skupina Daniel Dandul, Štěpán Lang) a již zmíněný Epos o Gilgamešovi. Autoři – držitelé hlavních cen převzali od ředitele festivalu mimo jiné i šek v hodnotě 4000 Kč na nákup technického vybavení.

Festival se uskutečnil za spolupráce a finanční podpory Středočeského kraje v rámci projektu EU – Krajský akční plán vzdělávání SK a se záštitou starosty města Poděbrady Jaroslava Červinky. Krásné ceny z olovnatého křišťálu do soutěže věnovaly poděbradské sklárny Crystal BOHEMIA, a.s., a partnerem festivalu se v letošním roce stalo Centrum FotoŠkoda.

Druhý ročník festivalu je úspěšně za námi a opět nás inspiroval k dalším novinkám, na které se můžete těšit zase za rok. Soutěžní a vítězné snímky jsou stále k vidění na www.onlinefilmfest.cz.

Obrázek k novince: Online Filmový Festival OFF Poděbrady 2019, jehož 2. ročník úspěšně realizovala Střední odborná
            škola Multimediálních studií, vyhlásil vítězné snímky.