Hlasování zahájeno

15. 5. - 3. 6. 2019!

Zajímá tě film?

Točíš a stříháš videa, vytváříš filmy pro svoji zábavu, nebo už jsi nadějný profesionál?

Možná máš v šuplíku něco, s čím jsi už vyhrál. Nebo schováváš něco, co ještě nespatřilo světlo světa?

Pokud ne, máš dost času, abys ukázal, co umíš.

soutěžní filmy

DRUHÝ ROČNÍK OFF PODĚBRADY 2019: OSLAVA MILOŠE FORMANA

01.04.2019

Opět po roce oficiálně zahajujeme Online filmový festival Poděbrady 2019. Téma soutěžních snímků zůstává libovolné a soutěží se pouze v jedné kateforii napříč všemi filmovýmí žánry. Uděluje se pět hlavních cen odborné poroty, cena diváků a cena starosty. Přihlásit se mohou mladí tvůrci ze všech středních škol bez ohledu na zaměření nebo lonští absolventi.

Úspěšný první ročník festivalu nás inspiroval, proto přicházíme s řadou novinek. Renovací prošly webové stránky. Zaměřili jsme se na přehlednost, dynamičnost a moderní design.

S dobou jdeme i v systému přihlašování filmů přes google účet. Líbit se vám bude složení poroty, ve které tentokrát zasedne i žena. Na změny se můžete těšit také v programu slavnostního vyhlášení. A protože jsme v Poděbradech, které jsou úzce spjaty s mládím Míloše Formana, bude druhý ročník vzpomínkou na jeho celoživotní dílo.

Soutěžícím přejeme invenci při realizaci audiovizuální tvorby, profesionální zpracování a hlavně vítězství.

Těšíme se na shledanou 7. června 2019 v Poděbradech!

Plakat off festivalu

O festivalu

Online Filmový Festival OFF Poděbrady 2019 je unikátní projekt Střední odborné školy Multimediálních studií Poděbrady. Druhý ročník filmového festivalu je jako jediný svého druhu vysílaný prostřednictvím internetových médií.

OFF je určen studentům všech středních škol bez ohledu na zaměření, kteří mají zájem o filmovou tvorbu. Zároveň je i příležitostí získat řadu zkušeností, zážitků, důležitých informací od filmových profesionálů, kontaktů, které se mohou hodit, a samozřejmě i vyhrát hodnotné ceny.

Mladí scenáristé, režiséři, kameramani i filmoví střihači,

zbystřete pozornost, OFF je opět tady. Přestože v Poděbradech a okolních lužních lesích je hodně komárů, repelent OFF nebudete potřebovat. Potřebovat budete tvůrčí invenci a chuť něco dokázat.

Online Filmový Festival, zkráceně OFF, jehož první ročník úspěšně proběhl v červnu 2018, se uchází o pozornost mladých filmových tvůrců i v letošním roce. Soutěžní videosnímky budou prezentovány prostřednictvím sociální sítě YouTube a utkají se o přízeň diváků. Filmy bude vedle diváků hodnotit i odborná porota, která vyhlásí výsledky soutěže při slavnostním představení vítězných filmů v poděbradském kině 7. června 2019. Loňský rok ukázal, že je mezi mladými autory o tento druh tvorby velký zájem, což nás velmi mile překvapilo a potěšilo. Video se stalo fenoménem doby, neboť dnes se dá natočit ve vysoké kvalitě i na mobilu. Skýtá možnosti realizovat různé žánry - od dokumentu, přes hraný film, až po art video. Každý druh má své příznivce a propagátory. Je jen na vás, do čeho se pustíte. Nezapomeňte si dobře přečíst propozice soutěže, které vám stanoví okrajové podmínky pro vaši vlastní tvorbu. Soutěžní podmínky jsou pro všechny stejné. OFF má sice vítěze jednotlivých kategorií, ale žádné poražené. Není se čeho obávat, každý snímek má svou hodnotu i diváckou podporu. Těšíme se na vaše filmy i osobní setkání v Poděbradech!

Ing. Zbyněk Lukavec, ředitel festivaluIng. Zbyněk Lukavec, ředitel festivalu

Partneři

Evropská unieMinisterstvo školství mládeže a tělovýchovyStředočeský kraj
Crystal Bohemia
Město Poděbrady